Niskie koszty i wysoka funkcjonalność to cechy, które sprawiają, że hala namiotowa często zastępuje tradycyjne budynki murowane. Świetnie sprawdza się do produkcji i magazynowania różnego typu towarów, przechowywania płodów rolnych, garażowania maszyn bądź jako estetyczny obiekt sportowy, handlowy, imprezowy lub biurowy. Czym jednak wyróżnia się taka konstrukcja i jak wygląda jej budowa? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Hala namiotowa – uniwersalna konstrukcja, w którą  warto zainwestować

Rozwiązanie to daje możliwość zyskania dużej powierzchni potrzebnej do prowadzonej działalności (nawet przy ograniczonym budżecie). Namiot magazynowy może być użytkowany wiosną i latem, dlatego doskonale sprawdza się w sektorach, w których największy przepływ towarów następuje właśnie w tym sezonie. Nowoczesne konstrukcje mogą jednak posiadać ocieplenia ścian i dachu oraz bez problemu montuje się w nich instalację grzewczą, dlatego świetnie sprawdzają się również jako obiekty całoroczne.

Brak skomplikowanych formalności podczas budowy i szybka realizacja sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw zainteresowanych jest halami namiotowymi, które da się dopasować do wielu różnych zastosowań.

Budowa hali namiotowej

Ta prosta i solidna konstrukcja powstaje z aluminium lub stali (w zależności od tego, czego oczekuje inwestor). Murowana hala magazynowa wymaga wcześniejszego zbudowania fundamentów, ponieważ budowla ta jest ciężka i konieczne jest jej prawidłowe osadzenie na gruncie. Namioty wystarczy zamontować na utwardzonej i odpowiednio wypoziomowanej powierzchni.

Nasza firma jest generalnym wykonawcą, dlatego od podstaw tworzymy projekty, wykonujemy wszystkie elementy i dostarczamy je na działkę klienta. Materiały są lekkie, więc ich dostawa nie przysparza większych problemów, a złożenie wszystkich części oraz budowa hali przebiega bardzo szybko oraz sprawnie. Ściany boczne możemy pokryć blachami trapezowymi (T18 bądź T35 o grubości 0,7 mm), płytami warstwowymi (40 mm) lub niepalnym materiałem plandekowym o gramaturze 650 g/m2.

Hala namiotowa dopasowana do indywidualnych potrzeb

Dbamy, aby każda realizacja była perfekcyjnie dostosowana do specyfiki pracy danego zakładu. Hala namiotowa ma konkretne zastosowanie, dlatego wszyscy zamawiający mogą skorzystać z naszego wygodnego formularza, który pozwala na pełną konfigurację budowli.

Do wyboru pozostają następujące kwestie:

  • rodzaj obiektu (hala magazynowa, przemysłowa, rolnicza, rekreacyjno-sportowa, zadaszenie lodowiska, wiata parkingowa),

  • wymiary konstrukcji (wysokość, szerokość, długość),

  • typ dachu (jednowarstwowy, termodach),

  • kolor dachu (wszystkie barwy z palety RAL),

  • kolor oraz rodzaj ścian (płyta warstwowa, blacha trapezowa, fasada, plandeka).

Namioty magazynowe, przemysłowe – poznaj szczegóły naszej oferty

Jako marka Hale Namioty Sp. z o.o. zajmujemy się projektowaniem i kompleksowym wykonawstwem hal namiotowych różnego przeznaczenia. Wśród naszych realizacji znalazła się budowa konstrukcji magazynowych, produkcyjnych, sportowych i rekreacyjnych, rolniczych, handlowych dopasowanych do potrzeb klientów działających w różnych branżach. Zamów bezpłatną wycenę i przekonaj się, że hala namiotowa to naprawdę opłacalna inwestycja dla Twojego biznesu.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.