Potrzebujesz nowego magazynu na swoje produkty, plony rolne lub na inne towary? Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z zaleceniem, by zainwestować w halę namiotową. Wszak mówi się, że to rozwiązanie najkorzystniejsze pod względem cenowym. W porównaniu z obiektami murowanymi czy z betonu to rzeczywiście prawda. Jednak wiele osób wciąż zastanawia się, jaki jest koszt wzniesienia takiej zabudowy. Chcesz wiedzieć, ile kosztują namioty magazynowe? Zachęcamy zatem do zapoznania się z tym artykułem!
Powierzchnia hali
Wielkość hali to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, jaka jest cena takiego obiektu. Hale namiotowe mogą przyjmować najróżniejsze rozmiary. Co do zasady – ogranicza je głównie szerokość, gdyż wynosi od 10 do 25 metrów. W przypadku długości zaś praktycznie nie ma ograniczeń. Namioty magazynowe o różnej powierzchni wymagają użycia mniejszej lub większej ilości materiałów budowlanych, ale i np. bardziej skomplikowanego projektu, co bezpośrednio przekłada się na koszty związane z ich wzniesieniem.
Sposób wykorzystania namiotu magazynowego
Kolejny aspekt wpływający na cenę wykonania hali to jej przeznaczenie. Wiele produktów przetrzymywanych w magazynach nie ma specjalnych wymogów co do warunków, byleby były chronione przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy niskimi lub wysokimi temperaturami. Są jednak artykuły, w tym np. płody rolne, potrzebujące konkretnej i – co bardzo ważne – stałej temperatury oraz wilgotności. W przeciwnym wypadku mogą niszczeć lub ich wartość może zostać mocno obniżona.
To z kolei oznacza, że namioty magazynowe muszą być wyposażone w rozwiązania zapewniające odpowiednie warunki klimatyczne. Wentylacja, klimatyzator, a nawet sprzęt chłodniczy… Urządzenia te z powodzeniem mogą być zainstalowane w takiej hali, ale trzeba jednocześnie zaznaczyć, że dodatkowe systemy podnoszą jej cenę.
Materiały wykorzystane do budowy
Tego typu magazyny mogą być wykonane z różnych materiałów. O nich często decydują zarówno produkty, które będą trzymane w ich wnętrzu, jak i warunki klimatyczne charakterystyczne dla danego regionu. Jeśli więc będą to artykuły niewrażliwe na wahania temperatur czy wilgotności – ściany mogą być wykonane z tańszego materiału plandekowego. Inaczej to wygląda w sytuacji, jeśli planujesz trzymać w nich zasoby wymagające konkretnych warunków. Wówczas hala powinna być obłożona odpowiednimi, dobrze izolującymi, płytami warstwowymi.
Rodzaj zadaszenia
W produkcji namiotów magazynowych wykorzystujemy różnego rodzaju pokrycia dachowe. Niektóre z nich zapewniają przepuszczalność światła słonecznego, inne zaś – ograniczają je lub zupełnie niwelują. Gramatura materiału i jego typ ma duże znaczenie dla ostatecznej ceny konstrukcji.
Każda wycena jest indywidualna
Powyżej mogłeś zapoznać się z głównymi czynnikami, wpływającymi na to, jak wygląda cennik za hale magazynowe. Pamiętaj jednak, że każde zlecenie na namioty jest wyceniane indywidualnie, dlatego nie podajemy żadnych sztywnych ram dotyczących ceny wykonania i montażu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, uzyskać szacunkowy koszt – zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie zaprezentujemy najlepsze dla Ciebie możliwości i zaproponujemy atrakcyjną cenę za oferowane rozwiązania.