W niemal każdej działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu określonych dóbr może zdarzyć się sytuacja, że przyzakładowy magazyn zostanie zapełniony. W takim przypadku pojawia się dość istotny problem, gdyż firma nie będzie w stanie dalej pracować, aż do momentu opróżnienia przestrzeni magazynowej z części towarów… lub znalezienia nowego obiektu. Czy wiesz jednak, że zwiększenie powierzchni składowania wyrobów to nie kłopot? Wystarczy, że sięgniesz po dostosowany do takich potrzeb namiot przemysłowy. Przeczytaj prezentowany artykuł, by dowiedzieć się więcej!
Hala namiotowa dostosowana do Twoich potrzeb
Nowoczesne hale magazynowe mogą być niemal dowolnie konfigurowane. Chodzi zarówno o wielkość takiego obiektu, jak i warunki panujące wewnątrz. Choć na szerokość są pewne ograniczenia, wynikające z konieczności zapewnienia konstrukcji pełnej stabilności, to na długość praktycznie w ogóle ich nie ma. Oznacza to, że wybierając namiot przemysłowy na magazyn, masz szansę stworzyć potężne składy, gdzie zmieścisz nadwyżkę produkcyjną swojego zakładu.
To jednak nie wszystko – wszak wiele produktów potrzebuje odpowiednich warunków do przechowywania. Tyczy się to m.in. płodów rolnych i żywności w ogóle. Otóż we wnętrzach hal magazynowych montuje się klimatyzację lub ogrzewanie, w zależności od potrzeb. Ponadto można w środku zastosować szereg innych rozwiązań, w tym postawić np. urządzenia chłodnicze (także całe komory) czy dowolne inne. Namiot przemysłowy, jako obiekt całoroczny, zapewni skuteczną ochronę przed różnymi negatywnymi czynnikami atmosferycznymi – w tym przed promieniami słonecznymi, o ile na zadaszenie użyje się materiału o odpowiedniej gradacji.
Jakie są inne korzyści z korzystania z namiotów przemysłowych?
Oprócz powyższych atutów wyróżnia się jeszcze szereg innych – mniejszych i większych plusów takiego rozwiązania. Namiotowe hale magazynowe mogą być obiektami doraźnymi. Wynika to z faktu, że ich składanie i rozkładanie trwa naprawdę krótko. Wystarczy na to zazwyczaj kilkanaście godzin! Są przy tym więc bardzo mobilne. Jeśli więc masz zakłady w różnych miejscach i trzeba będzie wznieść magazyn bliżej innego obiektu niż obecnie – nie ma problemu!
Ponadto namiot przemysłowy nie wymaga fundamentu. Zabudowa ta może stanąć na gruncie, betonie, asfalcie, kostce brukowej – dosłownie niemal wszędzie. To znacznie upraszcza montaż i ogranicza koszty związane z jej wzniesieniem.
Chcesz poznać naszą wycenę? Skontaktuj się z nami!
Z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile kosztuje taka hala magazynowa. Jako producent opisywanych rozwiązań, jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjne warunki. Każdy przypadek wyceniany jest indywidualnie. Duże znaczenie ma także to, czy interesują Cię przemysłowe hale namiotowe na wynajem, czy też chcesz kupić taki obiekt na własność. Obie te opcje mają swoje zalety, które w określonych sytuacjach mogą być nie do przecenienia. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz takiego obiektu na stałe, czy tylko na pewien czas – skontaktuj się z nami. Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązania.