Pomimo relatywnie niskiej wagi hal namiotowych, które wykonuje się głównie z profili aluminiowych, należy je stawiać na utwardzonym terenie. Jest to równie istotne zarówno w przypadku tymczasowych obiektów magazynowych lub przemysłowych, jak i budowanych z myślą o użytku całorocznym. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo przygotować podłoże pod taką konstrukcję – sprawdź już teraz!

Budowę hali namiotowej należy zacząć od analizy geologicznej gruntu

Nawet jeśli stawiasz namiotowe hale magazynowe lub przemysłowe bez pozwolenia (na okres do 180 dni), musisz trzymać się norm i przepisów budowlanych. Określają one m.in. wymaganą nośność terenu, na którym opierać się będzie ciężar konstrukcji. W efekcie jej budowa powinna zacząć się od przeprowadzenia kompleksowej analizy geologicznej gruntu.

Uzyskane wyniki należy zestawić z założeniami projektowymi montowanego obiektu pod kątem generowanych przez niego obciążeń. Im bardziej niestabilne podłoże, tym solidniej musi być utwardzone. Jeśli jego nośność jest wyjątkowo niska, konieczne może być wykonanie pełnych fundamentów.

Z doświadczenia wiemy, że często niezbędne jest również odwodnienie terenu. Jako producent hal namiotowych zalecamy takie działanie, jeśli poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki.

Jak przygotować podłoże pod halę magazynową lub przemysłową?

Prace przygotowawcze związane z podłożem należy zacząć od jego utwardzenia. Jeśli badania geologiczne wykazały, że jest w miarę stabilne, najlepiej zastosować kolejno (od samego dołu):

  • warstwę odcinającą, którą przygotowuje się poprzez wymieszanie gruntu z cementem,

  • podbudowę z tłucznia kamiennego lub łamanego kruszywa,

  • warstwę betonową (beton klasy B10),

  • podsypkę cementowo-piaskową.

Na tak przygotowanym, odpowiednio wypoziomowanym podłożu, należy ułożyć kostkę brukową. Oprócz tego cały teren powinien zostać otoczony krawężnikami.

Produkując i montując hale namiotowe w Wielkopolsce, często stawiamy duże konstrukcje przemysłowe lub magazynowe na gruncie niestabilnym. W takim przypadku zawsze wykonujemy stopy fundamentowe, do których następnie mocowane są słupy obiektu. Do tego na całym podłożu robiona jest wylewka betonowa o grubości około 30 cm.

W niektórych przypadkach, jeśli inwestor wyraża taką potrzebę, dodatkowo wykonuje się tzw. podwyższone fundamenty. Stanowią one podstawę do przygotowania doków załadunkowych. Ich obecność znacząco usprawnia rozładunek towarów z naczep pojazdów ciężarowych.

Montaż hali namiotowej zostaw w rękach specjalistów

Pamiętaj, że dzięki prawidłowo przygotowanemu podłożu, hala namiotowa będzie stabilna i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Z tego powodu kwestie związane z jej stawianiem powinieneś zostawić w rękach specjalistów. W tym celu najlepiej zgłoś się do naszej firmy Hale Namioty. Zajmujemy się produkcją tego typu obiektów m.in. o przeznaczeniu magazynowym oraz przemysłowym. W zależności od potrzeb możemy je wyposażyć np. w dodatkowy system ogrzewania lub klimatyzację! Do tego świadczymy profesjonalne usługi związane z ich montażem i demontażem.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.