Wysokiej jakości hala namiotowa, wykonana z materiałów odpornych na wilgoć i niskie temperatury oraz wyposażona w wydajne ogrzewanie, może być użytkowana nawet podczas siarczystych mrozów. Niekorzystne czynniki zewnętrzne i śnieg stanowią jednak duże obciążenie dla namiotu, dlatego warto wykonać jego przegląd po zimie. Co powinien on obejmować? Przeczytaj i poznaj sprawdzone sposoby konserwacji.

Hala namiotowa całoroczna – ekonomiczne rozwiązanie dopasowane do różnych potrzeb

Mocna konstrukcja, wykonana z elementów aluminiowych lub stalowych, poszytych blachą malowaną proszkowo na różne kolory z palety RAL lub innymi nieprzemakalnymi materiałami, doskonale sprawdza się jako hala namiotowa całoroczna. Aby bez problemu można było użytkować ją także zimą, potrzebne jest odpowiednie zaprojektowanie dachu. Ważne, by dało się swobodnie zsuwać z niego śnieg, który stanowi duży ciężar.

Taki mobilny budynek można wykorzystać m.in. jako:

  • praktyczną wiatę garażową na samochody, przyczepy lub maszyny,

  • funkcjonalny namiot magazynowy,

  • przestrzeń produkcyjną,

  • budynek gospodarczy w rolnictwie (ujeżdżalnie koni, przestrzenie do hodowli zwierząt czy składowania płodów),

  • obiekt handlowy, sportowy lub rekreacyjny.

Pamiętaj o okresowych przeglądach hali namiotowej

Każda hala namiotowa całoroczna powinna przechodzić regularne przeglądy techniczne. Warto je zaplanować minimum raz w roku. Najlepszy termin to wczesna wiosna, ponieważ konstrukcje najbardziej niszczą się zimą, kiedy są narażone na ujemne temperatury, opady śniegu oraz silne powiewy wiatru. Celem dokładnej weryfikacji stanu namiotu jest nie tylko szybkie wykrycie ewentualnych przetarć, pęknięć, przerdzewień lub innych zniszczeń. Taki proces zwiększa również bezpieczeństwo użytkowania.

Podczas oględzin trzeba bardzo dokładnie sprawdzić:

  • stan powłok PVC,

  • napięcie stężeń ściennych oraz dachowych,

  • połączenia elementów stalowych lub aluminiowych,

  • regulację wszystkich części ruchomych,

  • działanie ogrzewania.

Usuń usterki i wyczyść halę namiotową

Po rewizji stanu wszystkich elementów należy niezwłocznie usunąć wszystkie wykryte usterki. Wiata namiotowa, magazyn lub inna konstrukcja z poszyciem PVC wymaga także dokładnego wyczyszczenia. W sprzedaży dostępne są specjalne środki chemiczne przeznaczone do mycia i konserwacji plandek. Dzięki nim sprawnie i skutecznie usuniesz wszelkie plamy. Dodatkowo wnikają one w surowiec i dodają mu elastyczności. Pamiętaj, że materiał na halach całorocznych jest poddany działaniu mrozu oraz promieni UV, dlatego po jakimś czasie może zacząć kruszyć się i pękać. Nowoczesne preparaty chronią przed takimi zniszczeniami i natłuszczają powierzchnię. Stworzony w ten sposób filtr sprawia, że woda deszczowa spływa w dół i nie wnika w tkaninę, a ta staje się bardziej odporna na zabrudzenia.

Chcesz zamówić hale namiotowe? Wybierz sprawdzonego producenta

W stałej ofercie posiadamy mocne i trwałe hale namiotowe o różnym przeznaczeniu. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wielu branż, gospodarstwa rolne, instytucje oraz inwestorów indywidualnych. Polecamy namioty magazynowe, obiekty przemysłowe, handlowe, usługowe i sportowo-rekreacyjne, wiaty garażowe i parkingowe. Sprawdź naszą ofertę i skonfiguruj obiekt dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.