Oparte na modułowej, szkieletowej konstrukcji hale namiotowe są rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. Doskonale nadają się m.in. do stworzenia dodatkowej przestrzeni magazynowej lub przemysłowej. Co więcej, są mobilne, a więc można je wykorzystywać zarówno jako obiekty całoroczne, jak i tymczasowe. Planujesz ich zakup lub wynajem? Z tego artykułu dowiesz się, co należy zrobić przed rozpoczęciem inwestycji. Skorzystaj z porad producenta z Mosiny w Wielkopolsce i sprawdź, jak przygotować się do budowy!
Pozwolenie na budowę hali namiotowej
Jeśli planujesz postawić całoroczne hale namiotowe, np. przemysłowe, musisz zacząć od zdobycia pozwolenia budowlanego. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek, a następnie złożyć go w:
-
Urzędzie Miejskim – jeśli inwestycja jest realizowana na terenie należącym do miasta,
-
Starostwie Powiatowym – gdy obiekt będzie postawiony na obszarze powiatu.
Oczywiście musisz wybrać się do instytucji odpowiedniej dla miejsca, w którym budowa jest planowana.
Pamiętaj, aby rzetelnie przygotować wniosek i dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty. Dzięki temu przyspieszysz procedurę jego analizy i tym samym szybciej uzyskasz zgodę na budowę. Decydując się na wynajem lub kupując od producenta mobilne hale namiotowe, sprawdź ich parametry techniczne. Wnioskując o pozwolenie budowlane, musisz podać wymiary oraz kubaturę tych obiektów.
Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o pozwolenie budowlane?
Do wypełnionego wniosku musisz dołączyć kilka dokumentów. Urzędy wymagają przedstawienia:
-
planu lokalnego zagospodarowania przestrzennego (jeśli istnieje),
-
aktu własności terenu, na którym ma być realizowana inwestycja,
-
projektów, w tym architektoniczno-budowlanego, technicznego oraz branżowego,
-
opisu warunków dostawy mediów, zależnie od potrzeb, np. prądu czy wody.
Po spełnieniu wszystkich formalności związanych z budową hali namiotowej musisz uzbroić się w cierpliwość. Urząd ma bowiem 65 dni kalendarzowych na wydanie decyzji o zgodzie lub odmowie przeprowadzenia budowy.
Hala namiotowa bez pozwolenia budowlanego – czy to możliwe?
Jako doświadczony producent przemysłowych hal namiotowych sprzedajemy i wynajmujemy konstrukcje do użytku całorocznego. Jednak ponieważ są to obiekty mobilne, które łatwo ustawić i zdemontować, możesz wykorzystywać je również tymczasowo. W takim przypadku istnieje możliwość ich postawienia bez pozwolenia budowlanego.
Jeśli konstrukcja będzie stała krócej niż 180 dni, wystarczy w urzędzie zgłosić zamiar jej budowy. Pamiętaj, że podstawowym warunkiem jest to, aby obiekt nie był na stałe związany z gruntem.
Solidne i tanie konstrukcje hal namiotowych
Jak widzisz, formalności związanych ze stawianiem tego typu obiektów jest niewiele. Inwestycja w nie to świetny sposób, aby stosunkowo niewielkim kosztem zyskać dodatkową przestrzeń, np. do magazynowania towarów. Jeśli szukasz sprawdzonej, solidnej konstrukcji, zgłoś się do naszej firmy Hale Namioty. Jako doświadczony producent z Wielkopolski oferujemy m.in. całoroczne, przemysłowe hale namiotowe. To konstrukcje mobilne, które w każdej chwili można złożyć i przenieść w innej miejsce. Poznaj już dziś ofertę ich wynajmu oraz sprzedaży!